Jakie rośliny hodować w polskim ogrodzie?

Pragniesz mieć piękny ogród pełen kwiatów? Marzysz o roślinach, które nie będą od Ciebie zbyt wiele wymagać? Mamy dla Ciebie kilka propozycji. Na pewno niektóre z nich przypadną Ci do gustu.

Które rośliny odporne na warunki atmosferyczne są łatwe w uprawie?

Jeżeli wyjdziesz na dziką łąkę, natura sama podpowie Ci, jakie kwiaty możesz wprowadzić do swojego ogrodu, by poświęcać im mało czasu i cieszyć się ich pięknem.

Będą to np. rumianek, chaber, mak, wrotycz, stokrotka i koniczyna. Są też mniej znane gatunki kwiatów łąkowych, które często widzimy, ale nie znamy ich nazwy. Również potrafią rosnąć i kwitnąć bez naszej pomocy, a spośród nich wymienię złoć żółtą i ziarnopłon wiosenny.

Z powodzeniem możesz takie kwiaty mieć w swoim słonecznym ogrodzie. Zrób z tych kwiatów rabaty lub rozprosz je po całej darni. Podlewaj, gdy brak będzie opadów.

Amerykańskie dzikie rośliny do hodowli w Polsce

Kwiaty amerykańskiego pochodzenia tak bardzo zadomowiły się w naszych ogródkach, że przestaliśmy być tego świadomi. Mowa oczywiście o aksamitkach. Na obu Amerykach rosną dziko i w miejscu dobrze nasłonecznionym.

Obecność aksamitek (bez względu na gatunek, a jest ich aż 40) odstrasza glebowe nicienie oraz mszyce i mrówki. Krety i chwasty również nie bardzo lubią obecność aksamitek.

Owady zapylające natomiast uwielbiają te rośliny i chętnie na nich ucztują, a dla zapracowanych ogrodników aksamitki są wytchnieniem. Praktycznie nic się przy nich nie robi.

Czego wymagają od nas aksamitki?

Dajemy im słoneczne miejsce w ogrodzie. Podlewamy je w miarę obficie, ale bez zalewania ich. W okresie kwitnienia można dodać im nieco odżywki w postaci nawozu do kwiatów astrowatych.

Aksamitki swymi pięknymi kwiatami będą cieszyć nasze oczy od czerwca aż do października. Można ich używać jako mały dodatek do sałatki obiadowej. Jadalnymi częściami są liście oraz kwiatostany.